Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDelegowanie pracowników do Austrii - PLATFORMA INFORMACYJNA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lidia Szeląg | 2017-01-31 09:38:30
delegowanie pracowników do austrii

Unia Europejska oraz Austria – jako państwo członkowskie UE – zobowiązane są do przestrzegania zasady, żeby pracownicy oddelegowani do innego państwa mieli takie same warunki pracy, jak wszyscy inni pracownicy w tym państwie.

Przedsiębiorstwa spoza Austrii, które wynajmują pracowników do pracy tymczasowej lub delegują ich do Austrii, muszą w związku z powyższym przestrzegać miejscowych przepisów o płacy minimalnej oraz kilku innych przepisów prawa pracy obowiązujących w Austrii.

 

W poniżej zamieszczonych linkach do witryny internetowej znajdują się informacje o płacy minimalnej oraz przepisy z zakresu prawa pracy obowiązujące w Austrii, a także informacje o tym, co należy zrobić, żeby ich przestrzegać.

 

Poszczególne bloki tematyczne oraz punkty menu zawierają odpowiedzi na takie pytania, jak na przykład:

  • Jakich przepisów należy przestrzegać przy delegowaniu i wynajmowaniu pracowników do pracy tymczasowej w Austrii oraz jakie prawa przysługują z tego tytułu?
  • Jakie są obowiązujące procedury?
  • Jakie instytucje się tym zajmują i mogą udzielić pomocy?

Bloki tematyczne „Płaca minimalna” i „Układy zbiorowe” pomagają odszukać obowiązującą w danym przypadku płacę minimalną.

Ważne pojęcia i wymagania mające związek z delegowaniem pracowników lub wynajmowaniem siły roboczej do pracy tymczasowej za granicą objaśniane są w grupie tematów „Definicje”.

Przy delegowaniu lub wynajmowaniu do robót budowlanych należy częściowo przestrzegać przepisów specjalnych, o których informuje punkt menu „Roboty budowlane”.

Wgląd w pełne brzmienie austriackich przepisów o delegowaniu pracowników oraz ponadnarodowym wynajmowaniu siły roboczej do pracy tymczasowej możliwy jest w punkcie „Podstawy prawne”.

Zestawienie linków do instytucji udzielających ustnych lub pisemnych informacji oraz pomocnych w wypadku specjalnych potrzeb znajduje się w punkcie „Informacje & linki”.

 

http://www.entsendeplattform.at/cms/Z04/Z04_20.999_11/definicje

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Budowa antresoli

Zajmujemy się budową i konstrukcją Antresoli Realizujemy różne projekty i aranżacje .Antresole n...
Polska - Piaseczno 2021-03-06 Dodał: Paweł Oleba Budownictwo Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert