Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStyria

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Kuciński | 2015-06-09 15:15:29
austria, administracja, styria, gospodarka

Styria jest, pod względem zajmowanej powierzchni, drugim landem Austrii.

Graniczy z Górną Austrią, Dolną Austrią, Burgenlandem i Karyntią oraz na południu z Republiką Słowenii, z którą łączą ją wielowiekowe tradycje kulturowe, gospodarcze i etniczne. Stolica Styrii – Graz, to drugie najludniejsze miasto Austrii.

Południowa część Styrii, wraz z północną częścią Słowenii, tworzą EUROREGION Graz-Maribor zamieszkały przez ok. 1,6 mln ludności. Poprzez intensyfikację transgranicznej współpracy dąży się do wzmocnienia potencjału gospodarczego całego Euroregionu.

 

 

Styria może pochwalić się dużym, w porównaniu z pozostałymi krajami związkowymi, udziałem wydatków na badania i rozwój w landowym PKB. Istotną rolę odgrywa tu pięć uniwersytetów oraz kilkanaście ośrodków badawczo-rozwojowych ściśle powiązanych z przemysłem. Wspieranie nowoczesnego modelu edukacji sprawia, że co trzeci austriacki nowoczesny produkt (High-Tech) pochodzi z Styrii.

 

W wypracowaniu PKB największy udział mają:

 

  • usługi (handel, stacje naprawy i serwisowe, turystyka z 10 mln gości w skali roku, bankowość i ubezpieczenia, obrót nieruchomościami, ochrona zdrowia, usługi szkoleniowe)
  • przemysł (samochodowy, stalowy, elektroniczny, drzewny, wydobywczy, spożywczy, energetyka, zaopatrzenie w wodę, budownictwo, wyroby ze skóry, obuwie)
  • rolnictwo (uprawa roli, leśnictwo, połowy ryb)

W nowoczesnym sektorze przemysłowym Styrii dominującą pozycję odgrywa produkcja aut, wyrobów i konstrukcji stalowych oraz metalowych, maszyn, papieru, urządzeń elektrycznych, wyrobów elektronicznych, a także przemysł drzewny.

Struktura podmiotowa przemysłu to głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, które zatrudniają ponad 90 proc. czynnych zawodowo. Tylko ok. 22 firm zatrudnia więcej niż 1 tys. pracowników. Wszystkie te zakłady należą do Izby Gospodarczej Styrii z siedzibą w Grazu.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

</h3>TBZ dentysta<br />Popiela 13<br />Toruń 87-100<br /><a href = 574 786 931
574 786 931
TBZ dentysta
tbzdentysta@gmail.com Renomowany gabinet sto">

TBZ dentysta
Popiela 13
Toruń 87-100
574 786 931...
TBZ dentysta Popiela 13 Toruń 87-100 574 786 931 TBZ dentysta tbzdentysta@gmail.com Spraw...
Polska - Toruń 2021-03-03 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

oferta TBZ dentysta

oferta TBZ dentysta
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert