Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuVorarlberg

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Podsiedzik | 2015-12-26 12:44:08
austria, österreich

Vorarlberg jest najdalej wysuniętym na zachód krajem związkowym Austrii.

Graniczy on z trzema państwami: Niemcami (na północy), Szwajcarią (na południu i zachodzie) i Liechtensteinem (na zachodzie). Na wschodzie land graniczy z innym krajem związkowym Austrii - z Tyrolem. Jest to górzysta kraina pomiędzy Jeziorem Bodeńskim i Arlbergiem- niecałe 95 kilometrów dzieli północ od południa. Region ten w całości leży na obszarze Alp, a dokładniej w obrębie Alp Wschodnich.Ze względu na uksztatowanie terenu zaledwie 30% terenów Vorarlbergu nadaje się do zamieszkania- reszta to tereny wysokogórskie. Osadnictwo skupia się w nizinie nadreńskiej biegnącej wzdłuż zachodniej granicy landu (i zarazem państwa), czyli wzdłuż granicznego Renu do Jeziora Bodeńskiego, gdzie zamieszkuje 3/4 ludności. W tym pasie leżą wszystkie miasta, tworzące w praktyce jedną aglomerację. Pod kątem fizykogeograficznym nizina nadreńska jest jedną z trzech stref krajobrazowych Przedarulanii. Pozostałe dwie to: Las Bregencki- kraina lasów i hal, rozproszonych wiosek, hodowli i mleczarstwa zajmująca północną połowę kraju oraz Wysokie Alpy zajmujące południowe i wschodnie obrzeże kraju. Stanowią one niewątpliwie atrakcję turystyczną, natomiast gospodarczo użytkowane są tylko doliny. Największą z nich jest dolina rzeki Ill, w której skupia się osadnictwo tego obszaru.

Podział administracyjny Vorarlbergu przedstawia się następująco:

· łącznie 96 gmin

Ludność Vorarlbergu jest czysto niemiecka, gdyż osadnictwo alemańskie okazało się najtrwalsze na terenie danego landu. Lokalną specyfiką jest to, iż dialekt używany w Vorarlbergu należy do grupy dialektów alemańskich, a nie bawarsko-austriackich, jak w całej pozostałej Austrii.
Pliki do pobrania

vorarlberg21014
pdf | 580.12 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nici do haftu maszynowego

Im więcej czasu poświęcimy na doskonalenie naszych umiejętności, tym szybciej, dokładniej i spraw...
Polska - Sulechów (miasto) 2021-04-21 Dodał: Pozostałe tekstylia Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert