Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSalzburg

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Podsiedzik | 2015-12-26 12:38:00
austria, österreich

Salzburg - jest to kraj związkowy znajdujący się w środkowej Austrii. Jako region graniczy z Górną Austrią, Styrią, Karyntią, Tyrolem, a także z Niemcami i Włochami. Stolicą landu jest Salzburg, figurujący na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Podział administracyjny:

Po upadku monarchii austro-węgierskiej Salzburg stał się krajem związkowym nowej Republiki Austrii. W czasach I Republiki dotkliwie odczuł skutki inflacji i kryzysu gospodarczego. Wielkie projekty, jak choćby zainicjowana przez szefa landu, Rehrla, budowa drogi panoramicznej na Großglocknera, służyłyła ożywieniu krajowej gospodarki.Po II wojnie światowej Salzburg przez 10 lat był centrum amerykańskiej strefy okupacyjnej i tym samym stolicą "Złotego Zachodu". Nigdzie indziej w całej Austrii gospodarka nie przeżyła tak dynamicznego rozwoju. II Republika przyniosła wielki rozkwit i rozwój miasta. Zasłynęło ono jako ojczyzna Mozarta i światowa metropolia kultury. Najbardziej znanym wydarzeniem artystycznym jest do dziś odbywający się latem Festiwal Salzburski.
Pliki do pobrania

salzburg21014
pdf | 399.8 KB
Pobierz