Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRozwój sektora budowlanego.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lidia Szeląg | 2017-04-27 10:43:40
budownictwo, austria


Raport IHS (Instytut Studiów Wyższych i Badań Naukowych) na lata 2017-2018

  • ilość wydanych pozwoleń na budowę, wskazuje na utrzymanie się pozytywnej tendencji w branży budowlanej.

Raport WIFO (Austriacki Insytut Badań nad Gospodarką)

  • polepszająca się sytuacja w sektorze budowlanym jest widoczna równie w marcu 2017 roku. Przedsiębiorcy z tego sektora, już dziewiąty miesiąc z rzędu, określają sytuację swoich firm, jako pozytywną i co warto podkreślić aktualna ocena jest najwyższa od 20 lat.

  • udział firm z branży budowlanej, które określają liczbę zleceń jako wystarczającą, wzrósł o 4% do poziomu 87%. Ilość podmiotów nie zgłaszających ograniczeń w produkcji, wrosła wyraźnie o 10% do poziomu 54%. 20% przedsiębiorców za najważniejszy powód ograniczający działalność budowlaną, podaje niewystarczającą ilość siły roboczej a 11% niewystarczającą liczbę zleceń. Na trzecim miejscu znalazł się czynnik pogodowy.

  • rosnąca liczba ludności i związany z nią wzrost liczby prywatnych gospodarstw domowych, jak i wysoki poziom cen nieruchomości to czynniki, które powinny wspierać budownictwo mieszkaniowe. Z drugiej strony skłonność gospodarstw domowych do oszczędzania zniekształca średnioterminowe perspektywy dla całej inżynierii lądowej. Z tego względu cały sektor budowlany w okresie lat 2017-2021 będzie rozwijał się miernie (wzrost na poziomie 1,5% rocznie)