Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStoisko informacyjno-promocyjne WPHI Wiedeń na targach AGRARIA w Wels.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lidia Szeląg | 2016-12-06 12:10:18
targi, agraria,


W okresie od 30 listopada do 2 grudnia 2016 r. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wiedniu uczestniczył z własnym stoiskiem informacyjno-promocyjnym na targach AGRARIA w Wels. Odbywające się corocznie targi są największą w Austrii imprezą wystawienniczo-targową w zakresie rolnictwa i gospodarki rolnej oraz powiązanych z nią branż. Na 75 000 m² powierzchni wystawienniczej prezentowało się ponad 490 wystawców, także zagranicznych (głównie z sąsiedniej Bawarii), w tym dwie firmy z Polski. Dużo miejsca na targach poświęcone było zwłaszcza firmom specjalizującym się w: automatyzacji i wydajności w agrotechnice, w technice leśnej, w produkcji zwierzęcej i chowie zwierząt oraz w nasionach, ochronie roślin i nawożeniu. Targom towarzyszyły liczne imprezy (łącznie 120), gdzie wystawcy i zaproszeni zwiedzający mogli zapoznać się ze specjalistycznymi informacjami oraz aktualnymi tematami z branży. (Na części prezentacji obecni byli przedstawiciele dużej mleczarni z Polski).

Stoisko WPHI prezentowało obok własnych wydawnictw (Die Woiwodschaften Polens, Broschüre für österreichische Unternehmer; Polen 2016 Facts & Figures) materiały reklamowo-informacyjne przesłane do naszego Wydziału przez polskie przedsiębiorstwa z branż będących tematami targów. Urozmaiceniem stoiska były też plakaty i prospekty turystyczne uzyskane od Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu.

Na targach rolniczych AGRARIA w Wels WPHI miało stoisko informacyjno-promocyjne po raz drugi w ciągu ostatnich pięciu lat. Zainteresowanie części zwiedzających wzbudzały prezentowane przez nas materiały promocyjne polskich firm związanych z gospodarką rolną i branżami pokrewnymi. Bezpośrednimi efektami promocyjnymi są, już napływające, zapytania kierowane przez odwiedzających (firmy i osoby prywatne) do naszych przedsiębiorstw, (których materiały prezentowane były na stoisku) oraz do WPHI w sprawie dostawy produktów z zakresu gospodarki rolnej (szczególnie nawozami sztucznymi i środkami ochrony roślin). Ponieważ Górna Austria graniczy z Bawarią wielu odwiedzających targi było z tego niemieckiego kraju związkowego. Również ta grupa wyrażała zainteresowanie polskimi produktami i usługami z branż będących przedmiotem targów.