Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuForum “Korytarz transportowy Bałtyk – Adriatyk”. Wiedeń, 14.11.2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lidia Szeląg | 2016-11-15 15:00:29
korytarz transportowy bałtyk – adriatyk


W poniedziałek, 14 listopada br., w siedzibie Austriackiej Izby Gospodarczej
w Wiedniu, odbyło się Forum pt.: “Korytarz transportowy Bałtyk – Adriatyk. Wspólna droga do sukcesu”. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Ambasady RP w Wiedniu, przedstawiciele władz oraz organów państwowych związanych z polityką transportową z Polski i Austrii oraz przedstawiciele firm zainteresowanych udziałem w projekcie.

Stworzenie korytarza Bałtyk - Adriatyk to ważny krok w kierunku realizacji europejskiej polityki transportowej, umożliwiony dzięki przyjęciu w 2013 roku rozporządzenia w sprawie TEN-T (1315/2013), pozwalającego na rozpoczęcie wdrażania korytarzy sieci bazowej. Korytarz łączy główne węzły (węzły miejskie, porty morskie, porty lotnicze i inne terminale transportowe) dzięki kluczowym połączeniom kolejowym, drogowym, morskim i powietrznym między Północą a Południem Europy, tj. z Polski przez Czechy, Słowację i Austrię do Włoch i Słowenii. Tak rozbudowana sieć transportowa w Europie Środkowej znacznie wzmacnia infrastrukturalną podstawę wydajnych, bezpiecznych
i wysokiej jakości multimodalnych łańcuchów transportowych, służących przewozowi towarów i pasażerów. Dzięki wdrożeniu osi transportowej Bałtyk – Adriatyk rozwiną się nowe potoki ruchu między portami bałtyckimi i adriatyckimi a ich zapleczem, wzrośnie także znaczenie tych portów jako punktów wejścia
i wyjścia z korytarza.

Uczestnicy spotkania przedstawili dotychczasowe osiągnięcia w realizacji projektu, a także nakreślili jakie zadania muszą wciąż zostać zrealizowane. Poszczególne firmy zaprezentowały swoje oferty, a także wyraziły wolę udziału w projekcie i kooperacji. Forum stanowiło również platformę wymiany kontaktów, a jego przebieg pozwala oczekiwać owocnej współpracy pomiędzy Polską, a Austrią.

Przedsiębiorstwa zainteresowane projektem, mogą skontaktować się z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wiedniu, w celu uzyskania dalszych informacji (wien@trade.gov.pl ).