Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWicepremier, Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki z wizytą w Wiedniu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lidia Szeląg | 2016-09-29 09:44:46
polska, austria, gospodarka, innowacje, morawiecki


Polski Wicepremier i Minister Rozwoju był głównym gościem tegorocznego Dnia Przemysłu organizowanego przez austriackie Stowarzyszenie Przemysłowców.

Sesja otwierająca 2. Konferencję Przemysłu w ramach Dnia Przemysłu odbyła się pod hasłem „Quo vadis, Europo? Początek czy koniec integracji europejskiej”. W swoim wystąpieniu wicepremier Mateusz Morawiecki zaprezentował przedstawicielom austriackiego świata biznesu, przedsiębiorcom, politykom i mediom polskie oceny nt. przyszłości Europy i integracji.

 

- UE potrzebuje prawdziwego przywództwa, by rozwiązać problemy, które trapią Europejczyków - stwierdził wicepremier Morawiecki. Zachęcał również austriackich przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. - Współpraca gospodarcza naszych krajów sprzyja stabilności UE - podkreślił.

 

Wizyta w Wiedniu była również okazją do spotkania z austriackim Wicekanclerzem i Ministrem Gospodarki, Badań i Nauki Reinholdem Mitterlehnerem. Politycy omówili aktualne zagadnienia z agendy europejskiej oraz z zakresu relacji dwustronnych.

 

Premier Morawiecki udzieli również wywiadów austriackiemu dziennikowi „Die Presse”, radiu ORF oraz szwajcarskiemu dziennikowi Neue Züricher Zeitung.

Zródło: Ambasada RP w Wiedniu