Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPdsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz na Dniu Przemysłu w Wiedniu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lidia Szeląg | 2016-09-29 09:41:40
polska współpraca dwustronna, emilewicz, innowacje, gospodarka,


Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz była gościem Dnia Przemysłu w Wiedniu.

Dzień Przemysłu jest dorocznym spotkaniem przedstawicieli świata gospodarki zrzeszonych w Stowarzyszeniu Przemysłowców. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem "Quo vadis, Europo?" i skupiła się na kwestii przyszłości Europy i procesu integracji w dobie przemian.

Min. Emilewicz zabrała głos w panelu dyskusyjnym "Praca i przełom technologiczny", którego uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie, jak cyfryzacja zmieni strukturę gospodarki i zatrudnienia. - Polska chce się szybko zmieniać, chcemy również promować te szybkie zmiany w Europie - powiedziała min. Emilewicz. W jej ocenie transformacja gospodarek w kierunku innowacji nie musi oznaczać utraty miejsc pracy, potrzebne będą jednak osoby o innych kwalifikacjach, dobrze wykształcone i otwarte na nowe rozwiązania.

Wizyta w Wiedniu była również okazją do udziału w warsztatach "Innovation in CE: Prospects for cooperation" oraz spotkania z organizatorami Pioneers Festival.

Zródło: Ambasada RP w Wiedniu