Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAustriacka firma IT inwestuje w Polsce

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lidia Szeląg | 2016-03-24 12:21:37
it inwestycje


Czołowy austriacki dziennik gospodarczy „Wirtschaftsblatt” donosi o tym jak bardzo cenione są na świecie polskie możliwości w zakresie branży IT, o czym świadczy obecność w naszym kraju znanych firm z branży. Wśród miast, gdzie pojawiają się zagraniczne firmy obok Warszawy i Krakowa coraz częściej wymieniana jest także Łódź, położona w centralnej części kraju i w związku z tym posiadająca najbardziej odpowiednie, zdaniem dziennika, umiejscowienie dla firm technologii informatycznej i komunikacyjnej. Właśnie w Łodzi za kilka tygodni austriacki producent oprogramowania Tricentis otwiera swój oddział. Przedsiębiorstwo to ma już swoje firmy-córki w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Australii. Polska będzie pierwszym, poza Austrią, miejscem, gdzie będzie znajdować się centrum badań i rozwoju.

„Nie przenosimy, tylko uzupełniamy naszą załogę w Wiedniu”, uspokaja borykających się największym po wojnie bezrobociem Austriaków Michael Henze, kierujący działem rozwoju Tricentis. Na pytanie, dlaczego właśnie Polska, odpowiada: „chcieliśmy nearshoring, czyli pozostawania w tej samej strefie czasowej. Członkostwo w UE zapewnia prawne warunki działania, a Łódź doprowadziła w ubiegłych latach do przyciągnięcia licznych międzynarodowych inwestorów. Infrastruktura jest odpowiednia.” Dochodzi do tego doświadczona polska współpracowniczka, która towarzyszyła procesowi powstawania oddziału i „potrafi budować mosty”. Wg własnych danych firmy, Tricentis jest wiodącym światowym oferentem automatyzowanego oprogramowania testowego, którego rozwiązania programowe użytkuje dwa tysiące przedsiębiorstw. Firma zatrudnia 200 pracowników, w tym 60 w dziale rozwoju, który będzie teraz umiejscowiony w Polsce. „Wirtschaftsblatt” podkreśla, że będzie w dobrym towarzystwie, bo wśród tak znanych firm jak Microsoft, HP, Google czy SAP, które posiadają w naszym kraju spółki-córki.

WPHI Wiedeń