Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZadawalający rozwój w przemyśle papierniczym Austrii.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lidia Szeląg | 2015-12-01 10:40:09
przemysł, papierniczy

Rozwój w przemyśle papierniczym w Austrii w ostatnich dwunastu miesiącach był bardzo pozytywny: w tym czasie nie tylko zaobserwowano wzrost produkcji, lecz również w wielu siedzibach firm zawarto nowe umowy, które związane są z realizowaniem inwestycji w przyszłości.

Do najważniejszych gałęzi przemysłu w Austrii należą: przemysł spożywczy i produkcja używek, przemysł maszynowy i stalowy, przemysł chemiczny i motoryzacyjny, przemysł elektromaszynowy i elektroniczny jak również przemysł drzewny i papierniczy. Z wyżej wymienionych gałęzi przemysłu pochodzi też większość austriackich produktów eksportowych.

W porównaniu do innych gałęzi rozwój w przemyśle papierniczym w Austrii w ostatnich dwunastu miesiącach był bardzo pozytywny: w tym czasie nie tylko zaobserwowano wzrost produkcji, lecz również w wielu siedzibach firm zawarto nowe umowy, które związane są z realizowaniem inwestycji w przyszłości. Aktualnie w Austrii istnieją 24 przedsiębiorstwa produkujące pięć milionów ton papieru rocznie, z czego trzy miliony ton są eksportowane.

W 2013 r. na produkcję 4,8 miliona ton papieru i kartonu zużyto: 8,3 milionów m3 drewna (62% z Austrii), 2,3 miliony ton makulatury (48% z Austrii), 2,2 miliony ton ligniny i miazgi drzewnej (67% z Austrii) oraz 1,4 milionów ton chemikaliów.

Alfred Heinzel, prezydent stowarzyszenia austriackiego przemysłu papierniczego, podkreśla, że wg. aktualnej prognozy produkcja produktów papierniczych dalej wzrośnie w związku ze stale wzrastającym jego zużyciem. Branża spodziewa się, więc w najbliższym okresie umiarkowanego stałego niewielkiego zwiększania produkcji, co pozytywnie wpłynie na utrzymanie jego nienajgorszej kondycji.