Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuŚwiadczenie usług transgranicznych w Austrii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Lidia Szeląg | 2015-12-01 10:45:33
usługi transgraniczne

Obywatele państw członkowskich UE lub obywatele krajów EOG prowadzący działalność gospodarczą wymagającą posiadania uprawnień/koncesji mają prawo do tymczasowego lub okazjonalnego wykonawania działalności usługowej na terenie Austrii na takich samych warunkach jak obywatele Austrii.

Obywatele państw członkowskich UE lub obywatele krajów EOG prowadzący działalność gospodarczą wymagającą posiadania uprawnień/koncesji mają prawo do tymczasowego lub okazjonalnego wykonawania działalności usługowej na terenie Austrii na takich samych warunkach jak obywatele Austrii. Powyższa regulacja dotyczy również spółek mających siedzibę w państwie członkowskim UE lub w kraju EOG. Świadczący usługi ma obowiązek zgłoszenia delegownia pracowników z delegującego kraju co najmniej tydzień przed rozpoczęciem pracy w Centrali Koordynacyjnej austriackiego Federalnego Ministerstwa Finansów.

 

Świadectwo kwalifikacji

Dokumenty potwierdzające kwalifikacje w związku z prowadzoną działalnością usługową/rzemieślniczą w zawodach reglamentowanych w Austrii nie są wymagane, jeżeli: