Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWien Energie inwestuje z udziałem ludności.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-05-27 15:52:10
aktualności

Największa austriacka firma energetyczna Wien Energie zaproponowała sprzedaż obywatelom 400 szt. paneli fotowoltaicznych w cenie po 950 euro.

Największa austriacka firma energetyczna Wien Energie zaproponowała sprzedaż obywatelom 400 szt. paneli fotowoltaicznych w cenie po 950 euro. Oferta rozeszła się już w ciągu zaledwie niewielu sekund. Andreas Babler burmistrz Traiskirchen reasumuje;  „jesteśmy dumni z wysokiej świadomości ekologicznej ludności oraz z tego, że tak wiele ludzi aktywnie wspiera rozbudowę produkcję energii elektrycznej uzyskiwanej ze słońca”.

Zamontowana w ostatnich miesiącach  instalacja dachowa została powiększona o ponad 30 % i posiada aktualnie moc 2 700 kWp (Kilowatt-Peak) co pozwala na całoroczne zaopatrzenie ponad 1000 gospodarstw domowych ekologiczną energią elektryczną. Moduły fotowoltaiczne zainstalowane zostały na dachach o powierzchni dwóch boisk do piłki nożnej na terenie, gdzie mieściły się zakłady Semperit.

Zdaniem prezes Wien Energie Susanny Zaprevy „klienci mający duże zapotrzebowanie na energię elektryczną jak Park Przemysłowy Traiskirchen są idealni dla lokalnej produkcji energii, położonej blisko odbiorców. Przez tą instalację wnosimy istotny wkład w ochronę klimatu i bezpieczeństwo zaopatrzenia. Redukcja emisji CO2 o 980 ton rocznie odpowiada rocznemu wydzielaniu substancji szkodliwych 540 samochodów osobowych. Wspomniana część instalacji w Traiskirchen, w której uczestniczy ludność, jest już 18-tym projektem Wien Energii, w którym uczestniczą obywatele” Ze swoim modelem obywatelskich elektrowni słonecznych firma wnosi swój wkład w wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Mieszkańcy nabywają moduły po cenie jednostkowej 950 euro. Wiener Energie wynajmuje panele i opłaca z tego tytułu roczną rekompensatę inwestycji w wysokości 2,25 procent. Właściciele mają w każdej chwili możliwość zwrotu paneli Wien Energie po cenie zakupu. Także po zakończeniu czasu trwania instalacji pierwotna inwestycja Wien Energie będzie zwrócona uczestnikom projektu. Każda osoba fizyczna może kupić do 10 paneli. Warunkiem wstępnym jest posiadanie miejsca zamieszkania i konta bankowego w Austrii. Wien Energie oferuje klientom możliwość uzyskania jednego panelu bez żadnych warunków. Największy austriacki usługodawca energetyczny troszczy się o planowanie, instalację, eksploatację i sterowanie instalacji. Ta w Traiskirchen jest nie tylko największa w swoim rodzaju w Dolnej Austrii, ale też w swych rozmiarach unikalnym projektem dla koncernu.

Wien Energie stworzył nowatorski model współpracy dla swoich odbiorców przemysłowych. Na dachach budynków przedsiębiorstw partnerskich instaluje on panele fotowoltaiczne, w których udziały mogą być przyznane klientom tych firm. W zamian otrzymują oni bony przedsiębiorstwa. Pierwszym dużym partnerem w tym projekcie może zostać duża sieć handlu detalicznego Spar.  

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Księgowość dla spółki

Pełna księgowość dla spółek - usługa realizowana przez Kancelaria Clear
Polska - Warszawa 2021-07-05 Dodał: Arkadiusz Boruc Usługi finansowe Zobacz ofertę

BMW leasing

BMW Auto Premium to autoryzowany serwis BMW z siedzibą w Rzeszowie. Firma zajmuje się bieżącą obs...
Polska - Świlcza 2021-06-30 Dodał: BMW Auto Premium Handel, Usługi finansowe, Samochody osobowe Zobacz ofertę

Spawarki TIG - Paton

Paton.pl to sklep internetowy firmy MasterWeld Sp. z o.o., gdzie dostępne są wszelkiego rodzaju s...
Polska - Rzeszów 2021-06-23 Dodał: MasterWeld Sp. z o. o. Handel, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert