Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInterpretacja austriackiego Federalnego Ministerstwa Komunikacji, Innowacji i Technologii (FMKIT) dot. odbioru regularnego odpoczynku tygodniowego w kabinie pojazdu.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-09-15 09:11:43
aktualności

Zgodnie z art. 8 ust. 8 rozporządzenia (WE) nr 561/2006 „dzienne okresy odpoczynku i skrócone tygodniowe okresy odpoczynku nie można wykorzystywać w pojeździe” „o ile kierowca dokona takiego wyboru” i „o ile pojazd nie posiada odpowiednich miejsc do spania dla każdego kierowcy i pojazd znajduje się na postoju”.

Zgodnie z art. 8 ust. 8 rozporządzenia (WE) nr 561/2006 „dzienne okresy odpoczynku i skrócone tygodniowe okresy odpoczynku nie można wykorzystywać w pojeździe” „o ile kierowca dokona takiego wyboru” i „o ile pojazd nie posiada odpowiednich miejsc do spania dla każdego kierowcy i pojazd znajduje się na postoju”

Przy tym jednoznacznie określonym czasie wolnym od pracy (dzienne okresy odpoczynku oraz skrócone tygodniowe okresy odpoczynku) chodzi o określenie ostateczne.

Wykorzystywanie regularnego tygodniowego okresu odpoczynku (na podst. art. 4 lit. h rozporządzenia WE nr 561/2006 – odpoczynek trwający co najmniej 45 godzin) w pojeździe nie  jest  wyraźnie nazwane.

Wg stanowiska prawnego FMKIT w kabinie sypialnej można, zatem,  odbywać tylko skrócone tygodniowe okresy odpoczynku jak również dzienne okresy odpoczynku, o ile wszystkie inne warunki art.8 ust. 8 rozporządzenia WE 561/2006 (jak np. „odpowiednie miejsce do spania”) rzeczywiście istnieją.

Spędzanie regularnego tygodniowego okresu odpoczynku (wg art. 4 lit. h) w pojeździe (odp. kabinie) jest  – na podstawie art. 8 ust. 8 rozporządzenia WE nr 561/2006 – niedozwolone.

 

WPHI Wiedeń, 11.09.2014

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Księgowość dla spółki

Pełna księgowość dla spółek - usługa realizowana przez Kancelaria Clear
Polska - Warszawa 2021-07-05 Dodał: Arkadiusz Boruc Usługi finansowe Zobacz ofertę

BMW leasing

BMW Auto Premium to autoryzowany serwis BMW z siedzibą w Rzeszowie. Firma zajmuje się bieżącą obs...
Polska - Świlcza 2021-06-30 Dodał: BMW Auto Premium Handel, Usługi finansowe, Samochody osobowe Zobacz ofertę

Spawarki TIG - Paton

Paton.pl to sklep internetowy firmy MasterWeld Sp. z o.o., gdzie dostępne są wszelkiego rodzaju s...
Polska - Rzeszów 2021-06-23 Dodał: MasterWeld Sp. z o. o. Handel, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert