Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSieć sklepów CCC podbija Austrię

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-10-31 12:09:20
aktualności

Ze swoją niespotykaną strategią opartą wyłącznie na własnych markach oraz braku sprzedaży internetowej, CCC ekspanduje na rynek austriacki.

Ze swoją niespotykaną strategią opartą wyłącznie na własnych markach oraz braku sprzedaży internetowej, CCC ekspanduje na rynek austriacki.

 

Sieć CCC oferująca, od wielu lat, obuwie w atrakcyjnych cenach odnosi sukcesy nie tylko w Polsce (446 sklepów oraz obecność na warszawskiej GPW) ale również poza granicami kraju. Spółka, mająca sowją siedzibe w Legnicy jest również silnie reprezentowana na rynku czeskim, słowackim oraz węgierskim. Latem ubiegłego roku, największy w Polsce dystrybutor obuwia zawitał również na rynek austriacki by w połowie października br., na wiedeńskim dworcu głównym, otworzyć swoją 15 filię w tym kraju.

CCC wraz ze swoją strategią ekspansji jest jedyną siecią handlową z Europy Wschodniej działającą na terenie Austrii. Prezesem CCC Österreich mianowano Geralda Zimmermanna, który poprzez swoje bogate doświadczenie wydaje się być idealnym kandydatem. Jako pracowanik austriackiej sieci Leder & Schuh, przez 6 lat, odpowiadał za rynek Europy Wschodniej oraz pełnił funkcje prezesa Stiefelkönig. Jak na ironię losu, jego poprzedni pracodawcy oraz wszystkie wiodące sieci w Austrii (Humanic, Yello, Shoe4you, Corti i Dominici) przeżywają stagnacje i wycofują się z rynku wschodniego. Zdaniem Heinzpetera Mandla, członka zarządu Leder & Shuh, ekspansja na wschód była zbyt gwałtowna.

Zimmermann przekonuje, że problemem nie jest „zbyt gwałtowna ekspansja”, a źle opracowana strategia. Jego zdaniem błąd polegał na ujednoliceniu oferty na całym rynku przez co produkt był zbyt drogi.

Odpowiedzialność za sprzedaż, nie mając jednocześnie żadnego wpływu na oferte, była dla byłego pracownika Leder & Shuh powodem do rezygnacji z powierzonej funkcji. Zimmermann obserwował jak na trudnym rynku Europy Wschodniej radzi sobie CCC, a następnie zwrócił się do polskiej sieci z zapytaniem o możliwość franczyzy. Wtedy dostał propozycje nadzorowania ekspansji CCC na rynek austiracki, słoweński i chorwacki.

Polski dyrtybutor obuwia przyjął niezwykłą strategie całkowietej rezygnacji ze sprzedaży online. „Jako spółka notowana na giełdzie jesteśmy zobowiązani do przynoszenia zysków. Przy sprzedaży internetowej, biorąc pod uwage nasze przedziały cenowe, jest to niemożliwe”, wyjaśnia Gerald Zimmermann. W zamian za to, sieć koncentruje się wyłącznie na dużych powierzchniach sklepowych oraz atrakcyjnych lokalizacjach. Otwierając kolejne punkty na stacjach kolejowych: Wien Mitte, Wied Süd- oraz Westbahnhof, CCC skupiło się na ważnych węzłach komunikacyjnych. Zdaniem prezesa CCC Österreich, takie lokalizacje stanowią przyszłość gdyż w dużych miastach coraz więcej ludzi zamienia samochód na komunikacje miejską. Jeszcze w tym roku sieć CCC otwiera swoją filie w centrach handlowych Auhof i Citygate w Wiedniu oraz jeden oddział w Wels. Docelowo na rynku austriackim ma być obecnych 70 – 80 sklepów.

Warto również wspomnieć, że w ofercie sklepów znajdują się tylko i wyłącznie buty własnych marek, produkowane w znacznej części na teren Azji. CCC przejęło kontrole nad wieloma elementami łańcucha produkcji co pozwoliło na znaczne obniżenie kosztów. Między innymi dzięki temu, zysk netto spółki w pierwszym półroczu 2014 zwiększył się z 30 na 70 mln. euro czyli więcej niż o połowę.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Księgowość dla spółki

Pełna księgowość dla spółek - usługa realizowana przez Kancelaria Clear
Polska - Warszawa 2021-07-05 Dodał: Arkadiusz Boruc Usługi finansowe Zobacz ofertę

BMW leasing

BMW Auto Premium to autoryzowany serwis BMW z siedzibą w Rzeszowie. Firma zajmuje się bieżącą obs...
Polska - Świlcza 2021-06-30 Dodał: BMW Auto Premium Handel, Usługi finansowe, Samochody osobowe Zobacz ofertę

Spawarki TIG - Paton

Paton.pl to sklep internetowy firmy MasterWeld Sp. z o.o., gdzie dostępne są wszelkiego rodzaju s...
Polska - Rzeszów 2021-06-23 Dodał: MasterWeld Sp. z o. o. Handel, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert